alonzoaii

alonzoaii's profile picture

Last active:

Mood:

View my: Blog | Forum Topics

SpaceHey URL:

https://spacehey.com/profile?id=1177047

alonzoaii's Interests

General

Music

Movies

Television

Books

Heroes

alonzoaii's Links

alonzoaii's Latest Blog Entries [View Blog]

There are no Blog Entries yet.

alonzoaii's Blurbs

About me:

یک سرور خوب، یک سرور پرسرعت است
اینطور نیست؟

امان از سرعت سایت! سرعت سایت همیشه دغدغۀ مشترک بین کاربران، صاحبان سایت‌ها، سئوکاران، برنامه‌نویسان، مدیران فنی، دیجیتال مارکترها و... است. اگر در هر لحظه از شبانه روز اطلاعات سایت شما قابل دسترسی نباشد، سایت قطع خواهد شد. حالا تصور کنید این قطعی در ساعات پر ترافیک اتفاق بیفتد! ترسناک است. غیر از اثرات مخرب آن، امکان ریزش کاربران وجود دارد. اما چگونه می‌توان سایتی همیشه در دسترس با سرعت خوب داشت؟ با علم به اینکه یکی از اولویت‌های داشتن سرعت سایت خوب، خرید سرور مناسب است؛ همراهم باشید تا هر آنچه در مورد سرور می‌دانم با شما به اشتراک بگذارم.
سرور چیست
کامپیوتر متصل به اینترنت و همیشه روشن را به زبان خودمانی، « سرور » میگویند.
اما اگر دنبال تعریف علمی‌تر آن هستید، « سرور » کامپیوتر متصل به شبکه است که بر خلاف سایر سیستم‌ها برای چند منظور متفاوت ساخته شده‌ است. این اَبَر رایانه، همیشه در دسترس است و در واقع مسئولیت مدیریت اطلاعات و داده‌ها را بر عهده دارد. نکته جالب اینکه این سرورها برای آنکه از دیگر سرورها در شبکه جهانیِ وب متمایز شود، اسمی دارند که اصطلاحاً server name گفته می شود.
سرورها به چه منظور استفاده می‌شوند
همانگونه که گفتیم، سرورها برای چند منظور متفاوت ساخته می‌شوند. مثلاً برای ارسال و دریافت ایمیل، میزبانی وب سایت‌ها، کنترل و چگونگی دسترسی مشتریان به شبکه ، برنامه‌های حسابداری جامع و …
سرورها یا تحت شبکه‌‌اند یا اینترنتی
سرورها اگر در محدودۀ یک شبکه داخلی باشد، با نام سرور تحت شبکه شناخته می‌شوند. این به چه معناست؟ یعنی تمامی سیستم‌های موجود در این شبکه از این کامپیوتر فرمان می‌گیرند و نیازهای تحت شبکه خود را به کمک آن تأمین می‌کنند. در واقع سرور، نقش آن‌ها را در شبکه تعیین می‌نماید.
حالا اگر این شبکه تمام رایانه‌هایی که از طریق اینترنت به هم وصل شده‌اند را در بر بگیرد، به آن‌ها سرورهای اینترنتی گفته می‌شود و وظیفه دارند تا اطلاعاتی که در هر زمان از شبانه روز، بر روی پهنای اینترنت جستجو می‌کنید را در اختیارتان قرار دهند.
وجه تمایز سرورها
سرورها بسته به نوع نرم افزار و سیستم های عاملی که بر روی این کامپیوترها نصب می شود، شناخته می‌شوند. بعنوان مثال، یک وب سایت می‌تواند بر روی سروری با سیستم عامل ویندوز که به آن سرور ویندوزی می گویند نصب باشد و وب سایت دیگری بر روی سرور لینوکسی .
سرور اختصاصی چیست
جالب است بدانید صاحبان وب‌سایت‌ و سازمان‌های بزرگ، علاقۀ زیادی به استفاده از سرویس‌هایی دارند که علاوه بر سرعت زیاد، پهنای باند مناسب و دسترسی بالا برای نصب هرگونه نرم‌افزار یا ایجاد تغییرات، از امنیت فوق‌العاده‌ای هم برخوردار باشد. خرید سرور اختصاصی یک انتخاب مناسب برای توسعه‌دهندگان وب و اپلیکیشن نیز می‌باشد؛ چرا که برای نصب نرم‌افزار و ایجاد تغییرات محدودیتی ندارند. دربارۀ سرور اختصاصی بیشتر بدانید.
قیمت سرور اختصاصی
قسمت شیرین ماجرا، خرید سرور مجازی است که اتفاقاً بخش بسیار مهمی است چون هر چه باشد پای پول و هزینه در میان است. قیمت سرور اختصاصی با توجه به نوع سیستم‌عامل، منطقه جغرافیایی و منابع متغیر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد سرورهای سراسر دنیا و قیمت آنها می‌توانید به سایت ایران سرور مراجعه کنید. به همین سادگی!

تا اینجای مقاله، سرور و کاربردهای آن را شناختید. حالا تصور کنید صاحب وب سایت یا کسب و کار آنلاین با ترافیک بالای مشتری هستید، یا صاحب یک کارخانه‌ای که نیاز باشد به صورت دائم، شرکت، دفتر، کارگاه، کارخانه یا هر مکانی را به صورت آنلاین نظارت کنید، ما پیشنهاد می‌کنیم از سرور مجازی استفاده کنید.
چرا؟ در ادامه با ما باشید تا پاسخ را دریافت کنید!
سرور مجازی چیست
خیلی راحت بگوییم سرورمجازی، کامپیوتر همیشه آنلاینی است که روی یک سرور فیزیکی قرار دارد.
مثل بقیه سیستم‌ها، منابع پردازشی مانند cpu و ram به آن اختصاص داده شده و طبق تعرفه‌ای که برای این ماشین مجازی پرداخت می‌کنید اجازه دسترسی به آن را خواهید داشت و با استفاده از نام کاربری، پسورد و آدرس آی پی اختصاصی‌تان به آن متصل می‌شوید.
کاربردهای سرور مجازی
سرورهای مجازی کاربردهای مختلفی دارند از جمله:
میزبانی وب سایت‌های پر مصرف یا تعدادی سایت با مصرف متوسط
استفاده در وب سرویس ها مانند میل سرور ، دیتابیس سرور و …
کنترل یا بهبود عملکرد سیستم ها
عامل ارتباط ثانویه و رمزنگاری اطلاعات
انجام کارهایی که به اینترنت پرسرعت با ترافیک بالا نیاز دارد.

انواع سرور مجازی
سرورهای مجازی بر اساس سیستم عامل، مدل مجازی سازی، و تکنولوژی آن دسته‌بندی می‌شوند.
سرورهای مختلفی مثل سرورهای اختصاصی، سرورهای لینوکسی، سرورهای ویندوزی، سرورهای مجازی، سرورهای ابری و… با کارایی‌های متفاوتی وجود دارند که با توجه به نیاز مشتری از آنان استفاده می‌شود.
ضمناً انواع سیستم عامل ویندوز، لینوکس و ... طبق نیاز ما توسط فراهم کنندۀ خدمات سرور مجازی و هاستینگ قابل نصب روی سرور مجازی بوده و محدودیت خاصی وجود ندارد.
سرور مجازی برای چه کسانی مفید است
برای سایت‌هایی که دیگر منابع هاست پاسخگوی نیازهای آن نیست. برای کسانی که می‌خواهند از سرویس های اشتراکی و مدیریتی استفاده کنند. برای کارگاه‌ها، کارخانه یا شرکت‌ها که نیاز به سرور جامع برای مدیریت وظایف و پروژه‌های خود دارند.

سخن پایانی
سرورها عموماً، کامپیوترهای قدرتمندی هستند که وظیفۀ پاسخگویی به دهها، صدها، و شاید هزاران تقاضای کاربران بر روی اینترنت را برعهده دارند. عدم انتخاب سرور مناسب برای وب سایت، می تواند منجر به افت شَدید در سرعت سایت و در نهایت قطعی موقت یا دائمی سایت شود.
اما نگران نباشید. چون برایتان پیشنهاد اغوا کننده‌ای داریم. اگر بدانید جایی هست که علاوه بر یک خرید فوق‌العاده، می‌توانید به خدماتی مثل آپتایم 99درصدی، پشتیبانی 100%، سرعت بالا و هرآنچه نیاز دارید برسید، چه می‌کنید؟ ما با کلی امکانات ویژه منتظر شما هستیم. پس وقت را از دست ندهید. به ایران سرور www.iranserver.com سر بزنید.


Who I'd like to meet:

alonzoaii's Friend Space

[view all]

alonzoaii has 2 friends.

alonzoaii's Friends Comments

Displaying 0 of 0 comments ( View all | Add Comment )